Šaty na promociRady a tipy jaké vybrat společenské šaty na promoci

Jaké zvolit šaty na promoci?

Publikováno 27.06.2013 v 18:22 v kategorii Šaty pro významnou událost, přečteno: 3080x

Promoce je důležitou událostí v životě každého studenta. Absolvent završí svá studia a obdrží vysokoškolský diplom. Nevíte, co si při takové příležitosti vzít na sebe? Mužům etiketa velí jasně – společenský oblek je nutností. Ženy si mohou zvolit z širokého sortimentu společenských oděvů a vybrat si na promoci takové šaty, které budou plně vyhovovat jejich vkusu a stylu.


Šaty nebo kostým

Výběr vhodných šatů na promoci se bude pravděpodobně odvíjet nejen od Vašich osobních preferencí, ale třeba i od toho, jakou univerzitu a fakultu jste studovala. U absolventů uměleckých škol nikoho nemusí překvapit jistá výstřednost nebo odlišnost. Ženy z technických oborů zase častěji volí klasické kostýmy nebo kalhotové kostýmy, ale ani to není samozřejmě podmínkou.


Pokud jste se rozhodla pro šaty, pamatujte, že v jednoduchosti je krása. Plesové šaty pro tuto příležitost nechte ve skříni a raději sáhněte po klasických společenských šatech. Šaty na promoci by měly být přiměřeně dlouhé, střízlivé, elegantní a bez výrazných vzorů. Barva nemusí být nutně tmavá, ale rozhodně by měla být decentní. Určitě nezapomínejte také na kvalitní punčochy, uzavřené boty na podpatku a pěkné doplňky.


Nemrtelné "malé černé"

Rozhodla jste se pro společenské šaty, ale nechce se Vám experimentovat? Máte obavu, že si je vezmete na sebe jednou a už je nikdy nevyužijete? Zvolte nesmrtelné “malé černé“! Jednoduché černé šaty jsou univerzálním modelem a neměly by chybět v žádném šatníku. Jako oblečení na promoci jsou perfektní a hlavně se nemusíte bát, že byste je neunosila i při jiných příležitostech. Můžete je kombinovat s nejrůznějšími doplňky a pokaždé tak vytvoříte jiný outfit. “Malé černé“ jsou zkrátka nadčasovým modelem, který využijete opravdu všude. Tyto šaty jsou ideální nejen na slavnostností akce, ale budete v nich vypadat dobře i při návštěvě kulturních akcí, na večírcích nebo na schůzkách.


Promoce je významným aktem, zvolte si proto takové šaty, které jsou pro takovou příležitost vhodné.