Šaty na promociRady a tipy jaké vybrat společenské šaty na promoci

Oblečení na promoce - každá společenská událost má svůj dress code

Publikováno 27.06.2013 v 18:19 v kategorii Společenské šaty, přečteno: 4106x

Promoce je tradiční akademický obřad, kde úspěšní absolventi završí svá univerzitní studia a oficiálně obdrží diplom, doktorský titul nebo vědeckou hodnost. Duch promoce je slavnostní, proto všichni zúčastnění musí respektovat základní pravidla etikety a zvolit si na tuto událost i vhodné oblečení.

Víte i vy, jaký je na promoci vhodný dress code?


Oblečení na promoce pro muže

Naprosto nepřípustné je ležérní oblečení. Když není absolvent vhodně oblečen, může být ze sálu i vykázán a diplom mu na promoci nebude předán. Pánové proto přicházejí v obleku s kravatou nebo s motýlkem. Oblek je většinou tmavý se světlou košilí, společenské boty a tmavé ponožky jsou samozřejmostí.


Oblečení na promoci pro ženy

Dámy mají při hledání vhodného oblečení na promoci pestřejší výběr. Obecně je doporučeno oblečení v elegantním nebo business stylu. Ideální jsou kostýmky, sukně a halenky nebo společenské šaty. Plesové róby jsou však považovány za nevhodné, Stejně tak příliš krátké šaty, úzká ramínka nebo šaty s výraznými vzory nejsou na promoci tou správnou volbou. Jestli vlastníte klasické “malé černénebo jiné koktejlové šaty, zde je rozhodně ta správná příležitost pro jejich využití.

Nejste milovnice šatů nebo sukní? Nevadí, můžete si zvolit i pěkný kalhotový kostým. Pokud k němu zvolíte vhodné doplňky a společenské boty s uzavřenou špičkou, budete se cítit dobře a přitom budete působit upraveně a elegantně.


Ať už se chystáte na promoci jako divák nebo jako aktér, musíte této slavnostní události přizpůsobit své oblečení. Rodinní příslušníci i ostatní hosté by také měli respektovat slavnostní atmosféru obřadu.


Pokud si nejste jisti, co na sebe, elegantní klasikou rozhodně nic nezkazíte.